Ürün Kategorileri
0546 205 0107
Ne aramıştınız?
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Ara Toplam:  0,00

Yozgat Çiçekçi

Our Score

Merhabalar Yozgat Çiçekçi sitesi ve online çiçek siteleri hakkında sizlere açıklayıcı bilgiler vereceğim.

İnternet sitemiz adından da anlaşılacağı üzere Yozgat çiçekçileri bu nedenle sadece kendi firmamızdan bahsetmek doğru olmazdı.Sitemiz Yozgat ilinde bulan diğer çiçekçiler hakkında da bilgi vermek ve ilimizdeki çiçekçileri firma adıyla da olsa kısaca tanıtmaktadır.

İlimize çiçek siparişi verecekseniz ilimizin konumunu ve ekonomik ve gelişmişlik düzeyi ile kültürel yapısı göz önünde bulundurulmalıdır şöyle ki ! İstanbul’daki bir çiçekçiyle Yozgat’taki bir çiçekçi kıyaslanmamalı oradaki fiyat farkları ısrarla talep edilmemelidir. Yozgat ilinde çiçek mezatı olmadığı gibi çiçekler Antalya ve İzmir gibi illerden getirilmekte ve oldukça fazla nakliye masrafları denilmektedir hal böyle olunca da çiçek fiyatları artmaktadır o nedenle biraz farklı fiyatlardan satılsa bile ustalık yönünden bir çok şehirden daha kaliteli çiçek yapabilecek çiçekçi ustaları da Yozgat’ta vardır.

Şehir merkezinde 10 adet çiçekçi firması vardır. (listesini aşağıda belirttik) bunlar kendilerince özgün ve doğal çiçek tasarımları yapmaktadır. Akdağmadeni,Sarıkaya,Boğazlıyan,Yerköy ve Sorgun ilçelerinde de çiçekçi yada ek iş olarak çiçekçilik yapan firmalar bulunmaktadır.

Firmalar Yozgat içine çiçek siparişi aldığı gibi uluslar arası birlikleri ve üst kuruluşları alarcığılığı ile de dünyanın her yerine ve Yozgat’tın köy ve kasabalarına da servis ile teslimat yapabilmektedir

Şimdi sizlerin sipariş verirken aklınıza takılan bazı sorulara cevap vermeye çalışacağım.

🤔Yozgat’a online çiçek yollanabilir mi?

Yozgat için online çiçek siparişi elbette verilebilir ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı etkenler vardır.Bunlara dikkat ederseniz sorunsuz bir şekilde kolay ve ekonomik olarak sipariş vermenin mutluluğunu yaşarsınız.

öncelikle çiçek sipariş vereceğiniz firma,site,yada bayinin gerçekten Yozgat’ta olduğuna emin olunuz kopya içerikli sahte firmalara dikkat ederek telefon numarası banka hesap numarası Yozgat iline ait olan ve Yozgat içerisinde ikamet eden çiçekçilerle önce yüz yüze görüşünüz. sonra sosyal medaya hesaplarını inceleyerek yapmış olduğu çiçeklerin resimlerini inceleyerek neler yaptığını ürün yorumlarını ve tarzını kontrol ediniz. Çiçek resmini size göndermeden kesinlikle para vermeyiniz.

Yozgat Çiçekçileri Hakkında Bilgiler

Yozgat Çiçekçi

 

🤔Yozgat için en çok hangi çiçekler tercih ediliyor ?

Yozgat şehrinde genellikle geleneksel bir çizgide çiçekler tercih ediliyor yani gül,papatya,karanfil gibi kalıplaşmış çiçeklerden çiçek buketleri veya uygun fiyatlı demetlerden oluşan sunumlarda kız isteme için gül buketleri, sevgiliye giden çiçeklerde kalpli ve papatyalı gül çiçekleri  giderken doğum ve benzeri durumlarda ise genellikle plastik veya lateks dokulardan gerçek görünümü yakın görüntü yakalanmış porselen bebekli yapay çiçekler tercih edilmektedir.Şu sıralar yeri trendler ise genellikle mini bahçe olarak adlandırılan terraryumlar gözde ürünlerdir. bunlar genellikle aile temalı yada orman göl,çiftlik yaşantısı gibi konuları konu edinmekte ve cam bir objede mini bir ekosistem oluşturmaktadır.Sıra dışı olarak adlandırdığımız ithal ürünlerden paleneopsis,virgatus,asparagus,cipsofiylo gibi çiçek sunumları nadiren de olarak tercih edilmekle birlikte bizim zevkimize güvenen çiçek severler de elbette var.

🤔Yozgat çiçekçi dükkanlarından çiçek Siparişi için  ne zaman hangi çiçekler gönderilmeli?

Bir çiçekçi olarak şunu söyleyebiliriz ki, çiçek siparişlerinde mevsim şartlarını göz önünde bulundurunuz. yani yazın çiçek siparişi verecekseniz lisiantus (lisyantus) gibi yaz çiçeklerini kışın ise şebboy gibi çiçekleri seçerken her mevsim için de gülleri,karanfil ve biçmeleri tercih edebilirsiniz.Ancak siparişlerinizde de genellikle önceden bilgi vermenizi öneririz çünkü çiçekçiler çiçek toptancılarından alım yaparken sizlerin taleplerini göz önünde bulundursun.

🤔Yozgat’ta En çok Tercih edilen Çiçekçiler kimdir?

Bu soruya şüphesiz biz demek isteriz yani Yozgat çiçekçilik alt kuruluşu olan firmamız  çiçekçilik mesleğinin etik ve sanatçı tazı yaklaşımı ve ustalık ile esnaflık terbiyesi ile tecrübesini de katarak Yozgat ilinde yaşayan en kaliteli çiçek ustalarını çalıştırmakta ve çiçek siparişlerini usta ellerin özgün tasarımlarıyla birleştirerek doğal ve özel olarak görsel sunumu ve teslimat şekli ile hitap ve iletişim tarzında da yeni bir anlam katmaktadır.

YOZGAT’TA BULUNAN ÇİÇEKÇİLER

  • Yozgat çiçekçilik
  • Yozgat imaj çiçek evi
  • Yozgat elif çiçekçilik
  • Yozgat güldeste çiçekçilik
  • Yozgat kardelen çiçekçilik

Listedeki bulunan çiçekçiler İlimizde yerel firmalar olup Yozgat bulunan yerleşik ve gerçek firmalardır tercih etmeniz halinde iletişimde bilgilerini bularak siparişte verebilirsiniz.Bunlardan hangilerinin gerçekten çok tercih edildiğini bilmek elbetteki imkansız olabilir ancak fiziksel olarak şehir içinde konum olarak tercih edilen çiçekçiler var ancak asıl tercih sanal ortamdadır bunu da anlamak çok kalaydır şöyle ki ! bu firmalardan  Google Benim İşletmem kayıtlarına bakmak yeterli olacaktır burada almış olduğu yorumlar ve puanlar yüklenilen resimler firma hakkında tercihinizi kolaylaştıracaktır.

Sizlere son olarak yerel bir firmadan çiçek siparişi vermek ile internette bayileri aracağılı ile çiçek siparişi alan büyük sitelerin farkını anlatayım.

Büyük İnternet siteleri isimlerinin içeresinde sepet,market gibi kelimeler geçen o firmalar sizden çiçek siparişlerini alırlar örneğin 100 lira ye 20 gül siparişi verdiniz bundan bir miktar kesinti yaparlar ki bu en az %40 olur yani Yozgat için böceksepeti.com gibi bir siteye sipariş verdiniz 100 lira ödediniz ne olacak ? öncelikle böcek sepeti 40 lira komisyon alacak ve 60 tl de Yozgat’taki bayisine verecek peki Yozgat’taki bayisi 60 lira hangi kalitede çiçek yapabilir? oysaki siz bu 100 lirayı direkt Yozgat’taki bir çiçekçiye verirseniz 100 liralık çiçek yaptırmış olursunuz ancak o böceksepetine verdiğinizde aslında 60 liralık bir çiçek almış olursunuz.o çiçek te birinci kalite değil eskimeye yüz tutmuş ucuz etin yahnisi diye biliriz.

Esen kalın.

Saygılarımızla